Дваесетта недела по Педесетница

"Дваесетта недела по Педесетница"

На 18.10.2015 година, во Дваесеттата недела по Педесетница, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Тетовско-гостиварски г.Јосиф во вослужение со Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф служеше Света Златоустова Литургија во храмот на Пресвета Богородица во Гостивар. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.