Свети апостол Јаков брат Господов

"Свети апостол Јаков брат Господов"

На 5.11.2019 година, кога го прославуваме споменот на Светиот апостол Јаков брат Господов, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф служеше Света Јаковова Литургија во митрополитскиот соборен храм на Свети Никола во Куманово.
На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.