Света Литургија на Воздвижение на Чесниот и Животворен Крст Господов

"Света Литургија на Воздвижение на Чесниот и Животворен Крст Господов"

На 27.09.2020 год., на празникот на Воздвижението на Чесниот и Животворен Крст Господов, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј, служеше Света Литургија во манастирот на Св. Јоаким Осоговски, во Крива Паланка. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.