Дваесет и четврта недела по Педесетница

"Дваесет и четврта недела по Педесетница"

На 22.11.2020 г., Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј, служеше Света Литургија во соборниот храм Св. Никола, во Куманово. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.