Света Литургија на празникот Воздвижение на Чесниот и Животворен Крст Господов

"Света Литургија на празникот Воздвижение на Чесниот и Животворен Крст Господов"

На 27.09.2021 год., на празникот Воздвижение на Чесниот и Животворен Крст Господов, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј, служеше Света Литургија во митрополитскиот соборен храм Св. Никола, во Куманово. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.