Света Литургија во Неделата девета по Педесетница

"Света Литургија во Неделата девета по Педесетница"

На 22.08.2021 год., Недела девета по Педесетницa  (Св. апостол Матија; Св. маченик Антониј; Св. маченици Јулијан и Маркијан и другите со нив), Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во храмот на Св. Јован Крстител, во Кратово. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.