Света Литургија на празникот на светите славни и сефални апостоли Петар и Павле – Петровден

"Света Литургија на празникот на светите славни и сефални апостоли Петар и Павле – Петровден"

На 12.07.2021 год., празникот на светите славни и сефални апостоли Петар и Павле – Петровден, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија, во митрополитскиот соборен храм  Св. Никола, во Куманово. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.