Света Литургија на празникот Преображение на Господ Исус Христос

"Света Литургија на празникот Преображение на Господ Исус Христос"

На 19.08.2021 год., празник на Преображението на Господ Исус Христос, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во манастирот на Св. Јоаким Осоговски, во Крива Паланка. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.