Света Литургија на празникот Собор на свети Архангел Михаил и другите небесни бестелесни сили

"Света Литургија на празникот Собор на свети Архангел Михаил и другите небесни бестелесни сили"

На 21.11.2020 година, на празникот Собор на свети Архангел Михаил и другите небесни бестелесни сили, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше Света Литургија во храмот на светите Архангели во Куманово.