Света Литургија на празникот Сретение Господово

"Света Литургија на празникот Сретение Господово"

На 15.02.2021 г., на празникот Сретение Господово, во храмот Света Троица, во Куманово, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше Света Литургија.