Света Литургија на празникот на преподобен Наум Охридски

"Света Литургија на празникот на преподобен Наум Охридски"

На 05.01.2021 година, во соборниот храм Свети Никола, во Куманово, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше Света Литургија за празникот на преподобен Наум Охридски. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.