Света Литургија на Неделата на Светите праотци

"Света Литургија на Неделата на Светите праотци"

На 27.12.2020 г., Недела на Светите праотци, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше Света Литургија, во манастирот Св. Јоаким Осоговски, во Крива Паланка. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.