Света Литургија за празникот на св. првомаченик и архиѓакон Стефан

"Света Литургија за празникот на св. првомаченик и архиѓакон Стефан"

На 09.01.2021 година, во храмот на свети Јован Крстител во Кратово, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше Света Литургија за празникот на свети првомаченик и архиѓакон Стефан.