Света Литургија на празникот Успение на Пресвета Богородица

"Света Литургија на празникот Успение на Пресвета Богородица"

На 28.08.2021 год., празник на Успението на Пресвета Богородица, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во манастирот на Св. Јоаким Осоговски, во Крива Паланка. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

H01 H02 H03 H04 H05 H06 H07 H08 H09 J01 J02 J03 J04 J05