Свети Димитриј Солунски

"Свети Димитриј Солунски"

На 08.11.2015 година, кога Црквата го слави светиот Димитриј Солунски, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф служеше Света Златоустова Литургија во храмот на свети Димитриј во Крива Паланка. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Пред Литургијата г. Бранко Ѓорѓиевски беше произведен во чтец.