Монашење во манастирот на свети Георгиј во Куманово

"Монашење во манастирот на свети Георгиј во Куманово"

Неговото Високопреосвештенство, Митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф во навечерието на празникот на светиот чудотворец Николај, архиепископот Мирликиски (18 декември 2014 г.), во манастирот на свети Георгиј Победоносец во Куманово го замонаши братот Симеон.