Недела Крстопоклона

"Недела Крстопоклона"

На 23 март 2014 година, во Третата недела од Великиот Пост, во митрополитскиот соборен храм на свети Никола во Куманово, митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф, отслужи света Василиева Литургија. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.