Недела на блудниот син

"Недела на блудниот син"

На 4.02.2018 година, кога си спомнуваме за светиот апостол Тимотеј и преподобниот маченик Анастасиј Персиец, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф служеше Света Златоустова Литургија во митрополитскиот соборен храм на свети Никола во Куманово.

На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.