Света Литургија во Неделата на блудниот син

"Света Литургија во Неделата на блудниот син"

На 28.02.2021 год., во соборниот храм Св. Никола, во Куманово, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во Неделата на блудниот син и во спомен на св. апостол Онисим,  преподобен Евсевиј, света Кирана Солунска, преподобните Пафнутиј и Ефросинија. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.