Недела на Мироносиците

"Недела на Мироносиците"

Во третата недела по Пасха (26 април 2015 година по Хр.), во митрополитскиот соборен храм на свети Никола во Куманово, митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф во сослужение со митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф служеше Света Златоустова Литургија. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.