Недела на Православието

"Недела на Православието"

На 9 март 2014 година, во Првата недела од Великиот Пост, во храмот на света Троица во Куманово, митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф, отслужи света Василиева Литургија. Пред почетокот на Литургијата г. Богољуб Илиевски беше ракопроизведен во чтец. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.