Недела четврта по Пасха, на раслабениот

"Недела четврта по Пасха, на раслабениот"

На 11 мај 2014 година, во четвртата недела по Пасха, во храмот на свети Димитриј во Крива Паланка, митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф отслужи Божествена Златоустова Литургија и во ѓаконски чин го ракоположи дипломираниот теолог Дејан Апостоловски. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.