Недела на Раслабениот

"Недела на Раслабениот"

Во четвртата недела по Пасха (3 мај 2015 година по Хр.), во храмот на свети Димитриј во Крива Паланка, митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф служеше Света Златоустова Литургија. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.