Недела петта по Пасха, на Самарјанката

"Недела петта по Пасха, на Самарјанката"

На 26 мај 2019 година, во петтата недела по Пасха, во митрополитскиот соборен храм на свети Никола во Куманово, митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф отслужи Божествена Златоустова Литургија. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.