Недела на слепиот

"Недела на слепиот"

Во шестата недела по Пасха (17 мај 2015 година по Хр.), во храмот на свети Мина во Куманово, митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф служеше Света Златоустова Литургија. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.