Недела на слепиот

"Недела на слепиот"

Во шестата недела по Пасха ( 2 јуни 2019 година по Хр.), во храмот на свети Мина во Куманово, митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф служеше Света Златоустова Литургија. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.