Недела на свети Григориј Палама

"Недела на свети Григориј Палама"

На 16 март 2014 година, во Втората недела од Великиот Пост, во митрополитскиот соборен храм на свети Никола во Куманово, митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф, отслужи света Василиева Литургија. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.