Недела на св. Јован Лествичник

"Недела на св. Јован Лествичник"

На 29.03.2020 година, во Четвртата недела од Великиот Пост, Неговото високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф, во митрополитскиот соборен храм на свети Никола во Куманово служеше Света Василиева Литургија. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.