Недела на св. Марија Египетска

"Недела на св. Марија Египетска"

На 14 април 2019 година, во Петтата недела од Великиот пост, посветена на преподобна Марија Египетска, Неговото високопреосвештенство Митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф, служеше Света Василиева Литургија во храмот на света Троица во Куманово.

На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.