Недела на св. Марија Египетска

"Недела на св. Марија Египетска"

На 5 април 2020 година, во Петтата недела од Великиот пост, посветена на преподобна Марија Египетска, Неговото високопреосвештенство Митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф, служеше Света Василиева Литургија во манастирот на света Георгиј во Старо Нагoричане – Куманово.

На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.