Недела по Богојавление

"Недела по Богојавление"

На 21.01.2018 година, во Триесет и третата недела по Педесетница, кога си спомнуваме за светиот Григориј Охридски, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф служеше Света Златоустова Литургија во храмот на свети Јован Крстител во Кратово. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.