Недела по Рождество Христово, на светите богоотци

"Недела по Рождество Христово, на светите богоотци"

На 10.01.2016 година, во Триесет и втората недела по Педесетница, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф служеше Света Златоустова Литургија во храмот на свети Мина во Куманово. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.