Недела Сиропусна

"Недела Сиропусна"

На 1 март 2020 година, во четвртата подготвителна недела на Великиот Пост, во митрополитскиот соборен храм на свети Никола во Куманово, митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф, служеше света Златоустова Литургија. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.