Недела на Свети Јован Лествичник

"Недела на Свети Јован Лествичник"

На 30 март 2014 година, во Четвртата недела од Великиот Пост, во храмот на света Троица во Куманово, митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф, отслужи Божествена Василиева Литургија. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.