Недела на Света Марија Египетска

"Недела на Света Марија Египетска"

На 6 април 2014 година, во Петтата недела од Великиот Пост, во митрополитскиот соборен храм на свети Никола во Куманово, митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф, отслужи Божествена Василиева Литургија. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.