Обрезание Господово

"Обрезание Господово"

На 14 jануари 2016 година, кога Црквата го слави Обрезанието Господово и светиот Василиј Велики, во храмот на Света Троица во Куманово, митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф отслужи света Василиева Литургија. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.