Обрезание Господово

"Обрезание Господово"

Во неделата пред Богојавление, на 14 јануари 2018 година, кога Црквата го слави Обрезанието Господово, во храмот на Света Троица во Куманово митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф отслужи света Василиева Литургија. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.