Осветување на храм на св. великомаченичка Недела

"Осветување на храм на св. великомаченичка Недела"

На 19.07.2015 година, во седмата недела по Педесетница, кога Црквата го прославува преподобен Сисој Велики, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф го освети храмот на света Недела во село Зубовце, Кумановско. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.