Дваесет и четврта недела по Педесетница

На 11.11.2018 година, во Дваесет и четвртата недела по Педесетница, кога Црквата го слави споменот на преподобна Анастасија Римјанка, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф, служеше Света Златоустова Литургија во митрополитскиот соборен храм… Повеќе »

Свети великомаченик Димитриј Солунски

На 8.11.2018 година, кога Црквата го прославува светиот великомаченик Димитриј Солунски, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф, служеше Света Златоустова Литургија во храмот на свети Димитриј Солунски во Крива Паланка. На Светата Литургија,… Повеќе »

Вечерна богослужба за свети Димитриј Солунски

Свети апостол Јаков брат Господов

Преподобна Параскева – Петковден

75 годишен јубилеј од одржувањето на Првото свештеничко собрание

Дваесет и прва недела по Педесетница

Воздвижение на Чесниот Крст

Ресурси »

Катихизис »

Библиотека »

Молитвеник »

Актуелно »