Петнаесетта недела по Педесетница

"Петнаесетта недела по Педесетница"

На 13.09.2015 година, во Петнаесеттата недела по Педесетница Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф служеше Света Златоустова Литургија во храмот на Света Троица во Куманово. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.