Петок од Третата седмица на Великиот пост

"Петок од Третата седмица на Великиот пост"

На 17.03.2017 година, Неговото високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф, во митрополитскиот соборен храм на свети Никола во Куманово служеше Големо повечерие со Акатист на Пресвета Богородица.