Свети апостоли Петар и Павле

"Свети апостоли Петар и Павле"

На 12.07.2019 година, кога Црквата ги прославува светите апостоли Петар и Павле, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф служеше Света Златоустова Литургија во манастирот на свети Јоаким Осоговски во Крива Паланка. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.