Вечерна на Покров на Пресвета Богородица

"Вечерна на Покров на Пресвета Богородица"

На 13.10.2020 година, во навечерието на празникот Покров на Пресвета Богородица, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј, служеше празнична Вечерна богослужба во соборниот храм Свети Никола, во Куманово.