Литургија на претходноосветени дарови во Кратово

"Литургија на претходноосветени дарови во Кратово"

На 31.03.2021 год., среда од третата седмица на Великиот Пост, (св. Кирил, архиепископ Ерусалимски, св. Анин Чудотворец), во храмот на свети Јован Крстител во Кратово, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј, служеше Литургија на претходноосветени дарови. На Светата Литургија верниот народ се причести со претходноосветените Христови Тајни.