Пренос на моштите на св. Николај Мирликијски

"Пренос на моштите на св. Николај Мирликијски"

На 22 мај 2015 година, кога Црквата го слави Преносот на моштите на свети Николај Мирликијски во Бари, во манастирот на свети Јоаким Осоговски во Крива Паланка, Неговото Високопреосвештенство, митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф служеше Света Златоустова Литургија. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.