Преподобен Антониј Велики

"Преподобен Антониј Велики"

На 30 јануари 2016 година, кога Црквата го прославува споменот на преподобниот Антониј Велики, Неговото високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф, во храмот на свети Димитриј во Крива Паланка служеше Заупокоена Литургија и панихида за блаженоупокоениот протопрезвитер Зоран Витковски. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.