Преподобен Антониј Велики

"Преподобен Антониј Велики"

На 30 јануари 2017 година, кога Црквата го прославува споменот на преподобниот Антониј Велики, Неговото високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф, во митрополитскиот соборен храм на свети Никола во Куманово служеше Света Златоустова Литургија. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.