Преподобен Антониј Велики

"Преподобен Антониј Велики"

На 30 јануари 2020 година, кога Црквата го прославува споменот на преподобниот Антониј Велики, Неговото високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф, во храмот на свети Димитриј во Крива Паланка служеше света Златоустова Литургија.

На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.