Вечерна богослужба

"Вечерна богослужба"

На 29.08.2020 година, кога Црквата го празнува споменот на свети Мирон и преподобен Илија Калабриски, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј, служеше Вечерна богослужба во манастирот на свети Јоаким Осоговски во Крива Паланка.