Литургија на претходноосветени дарови во Крива Паланка

"Литургија на претходноосветени дарови во Крива Паланка"

Во средата од четвртата седмица од Великиот Пост, 25 март 2020 г., во храмот на свети Димитриј во Крива Паланка митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф служеше Литургија на претходноосветени дарови. На Светата Литургија верниот народ се причести со претходноосветените Христови Тајни.